Presidentja e KE-së Von der Leyen: Unë i besoj AstraZeneca, i besoj vaksinës

Nga Exit News
Presidentja e KE-së Von der Leyen: Unë i besoj AstraZeneca, i besoj vaksinës

“Unë i besoj AstraZeneca. Unë i besoj vaksinës. Neser do të japim një deklaratë për sqarimin e situatës”.

Kështu u shpreh presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen në konferencën për shtyp të së mërkurës për kushtet e reja për hapjen e kufijve dhe furnizimin me vaksina të vendeve.

Të enjten Agjencia evropiane shëndetësore do të raportojnë mbi vlerësimin e efekteve anësore të vaksinës së AstraZeneca.

Deri më tani 13 vende kanë pezulluar administrimin e AstraZeneca për shkak të vdekjes së disa personave një ditë pas marrjes së dozës së parë të vaksinës.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>