Vaksine

Cilat vende po zbatojnë vaksinimin e detyrueshëm?

Cilat vende po zbatojnë vaksinimin e detyrueshëm?

Disa vende në botë përfshirë Australinë, Francën, Anglinë dhe Uellsin kanë vendosur vaksinimin të detyrueshëm për punonjësit e kujdesit shëndetësorë, përfshirë ata që punojnë në...

11 orë më parë
3000 mjekë të pavaksinuar pezullohen në Francë

3000 mjekë të pavaksinuar pezullohen në Francë

"3,000 punonjës të institucioneve shëndetësore dhe mjekësore-sociale të pavaksinuar u pezulluan," tha Ministri i Shëndetësisë Oliver Veran për radion RTL, të enjten. Prej të mërkurës,...

Moderna 93% efektive edhe pas 6 muajsh

Moderna 93% efektive edhe pas 6 muajsh

Moderna njoftoi të enjten se vaksina e saj kundër koronavirusit ishte 93% efektive kundër COVID-19 deri në gjashtë muaj pas marrjes së dozës së dytë....

12310