Presidentja Osmani autorizon dërgimin e FSK-së për përballimin e zjarreve

Nga Exit News
Presidentja Osmani autorizon dërgimin e FSK-së për përballimin e zjarreve

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani autorizoi për dërgimin e trupave dhe pajisjeve të FSK-së në operacion humanitar për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e zjarreve.

Osmani autorizoi FSK pas vendimti të qeverisë për t’i ofruar ndihmë Shqipërisë. Ajo informoi për këtë veprim Kuvendin e Kosovës, sqaron njoftimi i Presidencës.

“Trupat dhe pajisjet FSK-së, do t`i vihen në dispozicion autoriteteve shqiptare me qëllim të shuarjes dhe vënies në kontroll të zjarreve”.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>