Protest para Ministrisë së Transporteve për aksidentin që vrau familjen Gushi

Protest para Ministrisë së Transporteve për aksidentin që vrau familjen Gushi

Një grup të rinjësh, të organizuar përmes rrjeteve sociale, u mbledhën të premten në mbrëmje para Ministrisë së Transporteve, në protestë për aksidentin  ku humbi jetën familja Gushi me 4 anëtar.

Sipas raporteve paraprake, aksidenti erdhi si pasojë e përplasjes me një makinë që ecte me shpejtësi shumë të lartë.

Protestuesit u shtrinë përtokë në shenjë sensibilizimi për rreziqet që kalosen nga drejtimi i makinës duke tejkaluar shpejtësinë e lejuar.

“Në shenjë reagimi mbi aksidentet rrugore në vend, të mblidhemi tek këto dy vende dhe të shtrihemi në tokë “si të vdekur” duke dhënë një mesazh sensibilizues mbi ngjarjet e fundit. Është momenti për të reaguar,” shkruhej në njoftimin e protestës.

Protestuesit gjithashtu ndezën qirinj në nderim të 4 viktimave fatkeqe.

Sipas policisë, aksidentet rrugore shkaktojnë 4 herë më shumë viktima se krimet në vend.

Sot në vend ndodhën dy aksidente rrugore, një në Fier Vlorë dhe një tjetër në Tiranë.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>