PS propozon rezolutë për antisemitizmin

Nga Exit News
PS propozon rezolutë për antisemitizmin

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste propozoi të hënën një rezolutë për anti semitizmin.

Në një njoftim në faqen e Kuvendit, deputetët propozues Taulant Balla dhe Blerina Gjylameti i kërkojnë qeverisë të luftojë këtë fenomen dhe të marrë masat për ta parandaluar atë.

Gjithashtu nëpërmjet kësaj rezolute përcaktohet përkufizimi i antisemitizmit si më poshtë:

“Antisemitizmi eshte nje perceptim i caktuar per hebrenjte, i cili mund te shprehet si urrejtje ndaj hebrenjve. Manifestimet retorike dhe fizike te antisemitizmit drejtohen ndaj individeve hebrenj ose Jo hebrenj dhe/ose ndaj prones se tyre, ndaj institucioneve dhe objekteve fetare te komunitetit hebraik.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>