Qeveria Rama 3 betohet tek Meta

Qeveria Rama 3 betohet tek Meta

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tij do të betohen, të shtunën, tek Presidenti Ilir Meta.

Pas betimit, qeveria do të mbajë mbledhjen e parë për këtë mandat.

Qeveria përbehet nga 12 ministre femra dhe 5 ministra meshkuj.

Kjo është qeveria e parë e përbërë në 70% të saj me gra.

Rama u dekretua nga Meta javën e kaluar. Ndërsa programi i qeverisë u miratua të premten në Kuvend.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme