Rama dhe Basha mbështesin marrëveshjen për reformën zgjedhore

Rama dhe Basha mbështesin marrëveshjen për reformën zgjedhore

Kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Lulzim Basha kanë përshëndetur arritjen e marrëveshjes për reformën zgjedhore mes palëve.

Lulzim Basha u shpreh i lumtur për dakordësinë e arritur për administrimin zgjedhor dhe falenderoi ambasadorët për ndërmjetësimin.

“Sot kemi hedhur një hap përpara, për të mundësuar më shumë garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri.” – shkruan Basha në Twitter.

Kryeminsitri Rama ka ironizuar se opozita pas 3 vitesh zhurmë, pranoi të mos bëhen ndryshime.

“Unë kam menduar e mendoj që ka edhe më mirë, po meqë LBPD janë të kënaqur me kaq për zgjedhjet e ardhshme,bujrum,si ta duan ata.” – shkruan Rama.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>