Rama e Basha shkëmbejnë replika në Twitter për marrëveshjen e detit

Nga Exit News
Rama e Basha shkëmbejnë replika në Twitter për marrëveshjen e detit

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha kanë shkëmbyer replika mes njëri tjetrit në rrjete sociale për marrëveshjen e detit me Greqinë.

Mbas akuzave të PD-së, për mungesë transparence për marrëveshjen e detit, kryeministri Rama shkroi në Twitter:

“Hapu det se vajmedet ka dalë të të mbrojë Lulzimi me PD!Të qash për ata që vazhdojnë e hanë për djathë sapunin e PD apo të qeshësh me këtë Artist që s’e ka shokun për të bërë sikur?Je i madh Lul, sinqerisht, shyqyr s’u more me shitje djathi se do kishim mbetur pa copën e sapunit!”

Menjëherë pas këtij postimi, kryetari i PD-së, Basha i kërkoi Ramës të bëjë transparencë për marrëveshjen e detit.

“Leri dërdëllitjet prej rrugaçi Edi Rama. Bëj transparencë çfarë po ndodh me negociatat për detin. Historitë me sapun ruaji se do të duhen më vonë…”

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme