Rama: Lezha do të presë turist elitar

Nga Exit News
Rama: Lezha do të presë turist elitar

Kryeminsitri Rama, në takimin elektoral në Lezhë, premtoi se investimi në portin e Lezhës Tani është koha ë mund ta them pa asnjë frikë se na ka vonuar pandemia

Po tani duke dalë nga tuneli i pandemisë, ne do ta bëjmë Shqipërinë me 4 aeroporte

Na duhet vetëm që këtë vizion ta kthejmë në punë dhe ta kthejmë në projekte,” u shpreh Rama.

Ai tha se Lezha sot ka nevojë për më shumë turist dhe kjo do të arrihet duke hapur portat.

Rama premtoi ta kthejë portin e Lezhës në një nga 4 portet turistike në vend, që do sjell në vend turist të një tjetër niveli, turist me shumë lekë dhe që konsumojnë shumë.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>