Rama në Durrës: Në 15 mars përfundon vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve

Nga Exit News
Rama në Durrës: Në 15 mars përfundon vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve

Kryeministri Rama ishte në Durrës paraditën e së martës, ku ka filluar vaksinimi për grupmoshat mbi 90 vjeç.

Deri tani janë kryer në  total 14.000 vaksinime, sipas ministres së Shëndetësisë Manastirliu, dhe po përfundon në cdo qendër vaksinimi për personelin shëndetësor.

Ajo u shpreh se vaksinimi i mjeket dhe infermierëve përfundon në 15 mars dhe siç po veprohet në  Durrës, radhën e kanë moshat mbi 90 vjeç.

Ndërkohë që me ardhjen e vaksinave të Astrozenecas, do të fillojë vaksinimi për mësuesit.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme