Rama: Oferta e Europa Nostra-s qesharake

Rama: Oferta e Europa Nostra-s qesharake

Kryeministri Rama tha se arsyeja përse nuk i ka kthyer përgjigje letrës së organizatës Europa Nostra për të restauruar teatrin Kombëtar sepse oferta iu duk qesharake.

“Nuk kam parë asnjë arsye që të kthej ndonjë përgjigje dhe mbi të gjitha që ajo oferta se me 1 milion euro do të restaurohej ajo ngrehinë e parestaurueshme, ishte qesharake. Nuk kam pas nevojë që t’i kthej përgjigje” – tha Rama.

Rama tha se nuk ka asnjë kuptim të rindërtosh ashtu si ishte një godinë tallashi, të ndërtuar nga fashistët për të argëtuar ushtarët italianë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>