Rama paralajmëron mbylljen e portaleve

Nga Stafi i Exit
Rama paralajmëron mbylljen e portaleve

Paralajmëroj për herë të fundit portalet e kanalet e informimit se në kushtet dhe kuadrin ligjor te Gjendjes së Jashtëzakonshme, do jem i detyruar të ndërhyj forcërisht për mbylljen e tyre deri në fund të kësaj faze dramatike, nëse vazhdojnë me lajme të rreme që hapin panik!

Kështu u shpreh sot kryeministri Edi Rama në rrjetin social Twitter.

Ai theksoi se në këtë situatë “është e patolerueshme që të publikohen sharlatanizma delirantësh vendas a të huaj apo të shtrembërohen, sipas avazit të zakonshëm, prononcimet e shpjegimet e arsyeshme të ekspertëve!”

Kryeministri Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm mbledhje qeverie, për shkak të gjendjes ku ndodhet vendi, pas tërmetit 6.4 ballë më 26 nëntor. Nga tërmeti 41 persona kanë humbur jetën ndërsa qindra janë të plagosur.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme