Rama takohet sot me Sekretarin amerikan Blinken

Rama takohet sot me Sekretarin amerikan Blinken

Kryeministri Edi Rama do të takohet të dielën Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Bruksel.

Lajmin e bëri me dije Departamenti amerikan i Shtetit, i cili njoftoi se takimi do të zhvillohet në orën 17:30 me orën lokale.

Blinken shoqëron presidentin amerikan Joe Biden në një tur 8-ditor në Evropë.

Ai fillimisht u ndal në Samitin e vendeve të G7-ës në Britani, ndërkohë që pritet të takojë Mbretëreshën Elisabet. Më pas ai do të marr pjesë në Samitin e NATO-s, pasuar nga ai i BE-së dhe në fund nga takimi me homologun rus, Putin.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme