Rama viziton Berlinin për Konferencën e Donatorëve

Nga Exit News
Rama viziton Berlinin për Konferencën e Donatorëve

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Berlinin për tu takuar më Kancelaren Merkel, në lidhje me Konferencën e Donatorëve të 17 shkurtit.

Dy liderët do të diskutojnë dhe për presidencën e OSBE-së nga ana e Shqipërisë, por në njoftimin për media theksohet se tema kryesore e bisedës do të jetë angazhimi që do të japë Gjermania për konferencën në ndihmë të përballimit të dëmeve të tërmetit.

Disa ditë më parë, Kryeministri Rama u takua në Romë me ministrin e Jashtëm Di Maio dhe kryeministrin Italian Conte, për të biseduar për të njëjtin qëllim: mbarëvajtjen e Konferencës së Donatorëve.

Kjo konferencë është nismë e presidentit francez Macron, por që gjeti dhe mbështetjen e BE-së. Ajo do të mbahet më 17 shkurt në Bruksel.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>