Rektori i UT, Artan Hoxha: Mësimi në UT i kombinuar

Nga Exit News
Rektori i UT, Artan Hoxha: Mësimi në UT i kombinuar

Mësimi në Universitetin e Tiranës do të jetë i kombinuar, leksionet do të zhvillohen online dhe seminaret në auditore.

Kështu ka deklaruar rektori i UT, Artan Hoxha në një deklaratë për mediat. Ai pohoi se viti i ri akademik pritet të fillojë në javën e parë të nëntorit , duke theksuar se do të UT do të ketë një plaftformë online për studentët dhe pedagogët.

Rektori Hoxha pohoi se deri më tani nuk ka asnjë rast me Covid-19 në UT, por pavarësisht kësaj ai tha se më pak studentë do të ndjekin seminaret në auditore.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>