Shqiptarët duhet të bëjnë testin për koronavirus përpara se të hyjnë në Kosovë

Nga Exit News
Shqiptarët duhet të bëjnë testin për koronavirus përpara se të hyjnë në Kosovë

Qytetarëve të Shqipërisë, Maqedonisë, Malit të Zi, Bosnje Hercegovinës dhe Serbisë do i kërkohet rezultati negativ i testimit RT-PRC ndaj Covid-19, për të hyrë në territorin e Kosovës.

Ky është vendimi i qeverisë Hoti në Kosovë, që erdhi pas propozimit të Ministrisë së Shëndetësisë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>