Delegacioni i BE-së në Tiranë: Na vjen keq që Teatri u prish pa dialog

Nga Exit News
Delegacioni i BE-së në Tiranë: Na vjen keq që Teatri u prish pa dialog

Delegacioni i BE-së në Tiranë ka shprehur keqardhjen që Teatri Kombëtar u prish në një kohë kur pritej të bisedohej për çështjen e tij.

Në një postim në twitter, delegacioni ka shkruar se:

“Prishja e Teatrit Kombëtar erdhi në një kohë kur ne kërkuam dialog midis autoriteteve dhe shoqërisë civile para se të merrej një vendim i pakthyeshëm. Na vjen keq që kjo thirrje nuk u ndoq nga institucionet përkatëse kombëtare dhe vendore.

Që në orët e para të këtij mëngjesi, kemi ndjekur me shqetësim të thellë zhvillimet e situatës në terren. Ne u bëjmë thirrje palëve të tregojnë përmbajtje dhe të shmangin një përshkallëzimin të situatës”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme