Sulmohen me gurë zyrat elektorale të dy partive në Fier

Nga Exit News
Sulmohen me gurë zyrat elektorale të dy partive në Fier

Zyrat elektorale të dy partive politike në Fier janë sulmuar në disa orë pas mesnate.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “1 Maj” Fier, në rrugën “Jani Bakalli” dhe pranë poliklinikës, sipas policisë, e cila njofton se zyrave elektorale i janë thyer xhamat me gurë.

Autorët nuk janë identifikuar ende.

Sipas burimeve të Balkanweb zyrat elektorale i përkasin Partisë Socialiste dhe Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet.

Një rast i ngjashëm u raportua rreth një muaj më parë ku u thyen xhamat e zyrës elektorale të Partisë Demokratike në njësinë numër 7 në Tiranë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>