Taulant Balla: Shembja e Teatrit, çështje komunale, Reforma Zgjedhore brenda qershorit

Nga Exit News
Taulant Balla: Shembja e Teatrit, çështje komunale, Reforma Zgjedhore brenda qershorit

Kam shpresë që çështjet komunale të mos afektojnë qasjen institucionale të opozitës. Nëse opozita për fajin dhe turpin e vet kushtëzon këtë, me qasjen institucionale me ligjet dhe Kushtetutën, u shpreh sot kreu i grupit parlamentar socialist.

Duke e konsideruar prishjen e Teatrit Kombëtar si çështje komunale, ai tha se palët duhet të përfundojnë reformën zgjedhore brenda qershorit 2020.

Balla deklaroi se depolitizimi i administratës është hap madhor dhe se zgjedhjet e 2021 “ janë të rëndësishme në konsolidimin e Reformave, dhe bie dakord me Yuri Kim ajo që është më e rëndësishmja janë rezultatet dhe opinioni publik.”

1 koment

  1. katunari 20 Maj, 2020 në 3:51 pm

    Amone ku fol ne ky qe ska pa noj her teater

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme