Të hënën fillojnë testet për antitrupat e Covid-19

Nga Exit News
Të hënën fillojnë testet për antitrupat e Covid-19

Ditën e hënë, në Laboratorin e Qendrës Universitare “Nënë Tereza”, QSUT, do të kryhen testimet për të zbuluar antitrupat e krijuara nga kontakti me koronavirusin.

Ministrja e Shëndetësisë lajmëroi se deri më tani në gjendje janë 6 mijë teste të antitrupave. Mjekët, personeli mjekësor dhe policët do të jenë të parët që do të testohen, shtoi ministrja.

Në këtë laborator, më vonë mund të kryehen edhe testet për koronavirusin.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>