Thaçi: ndërkombëtarët nuk po hetojnë agresorët e vërtet të luftës

Nga Exit News
Thaçi: ndërkombëtarët nuk po hetojnë agresorët e vërtet të luftës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi akuzoi ndërkombëtarët se nuk po hetojnë ata që kanë bërë genocide në Beograd.

“Për 17 vite ndërkombëtarët kanë hetuar në Kosovë, ndërkohë që kosovarët s’kanë pas mundësi të hetojnë vetë pasi edhe drejtësia ka qenë nën autoritetin e ndërkombëtarëve.

Njerëzit që kanë kryer gjenocid janë në Beograd. Drejtësia ndërkombëtare nuk bën përpjekje për t’i hetuar ata. Ne i dimë kush janë viktimat dhe kush agresorët”, tha ai në studion e emisionit “Real Story” në Neës 24 me Sokol Ballën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme