Tirana pa ujë në fundjavë

Tirana pa ujë në fundjavë

Në 6 dhe 7 qershor i gjithë qyteti i Tiranës do të jetë pa ujë.

Zëvendës drejtoresha e Ujesjellësit Tiranë, Evis Gjebrea lajmëroi kryerjen e punimeve në ujësjellësin e Bovillës. Kjo do të shkaktojnë mungesë të ujit gjatë gjithë fundjavës.

“Qytetarët të marrin masa për të mbushur depozitat e tyre për të patur ujë gjatë dy ditëve që do të kryhen punimet.” – tha për Report TV se punimet parashikohet të mbarojnë

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>