Tragjedia e tragjedisë: 6 familjet që u shuan në Durrës dhe Thumanë

Nga Stafi i Exit
Tragjedia e tragjedisë: 6 familjet që u shuan në Durrës dhe Thumanë

6 familje janë shuar në Thumanë dhe në Durrës nga goditjet e tërmetit 6,4 ballësh që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit.

Një familje u shua tërësisht në Thumanë, një tjetër në Durrës ka pjesën më të madhe të anëtarëve ende nën rrënoja, ndërsa një familje nga Kosova humbi dy djemtë e saj.

Familja Lala, Durrës, 2 të vdekur, 1 i shpëtuar dhe 6 ende nën rrënoja

 • Sadete Lala (nëna) u nxorr e pajetë nga rrënojat
 • Ilir Lala (djali i Sadetes) nën rrënoja
 • Marjeta Lala (nusja e djalit të Sadetes) ende nën rrënoja
 • Emilio Lala (djali i Marjetës) ende nën rrënoja
 • Amelia Lala (vajza e Marjetës) u nxorr e pajetë
 • Dionis e Dionisa Lala (fëmijët binjakë të Marjetës) ende nën rrënoja
 • Griselda Lala (vajza e Marjetës) mbetet nën rrënoja
 • Ramë Lala (djali i Marjetës) u nxorr i gjallë pasditen e 26 nëntorit

Familja Karanxhaj, Durrës, 2 të vdekur, 1 nën rrënoja

 • Diena Karanxhaj-Meçaj, humbi jetën në spital pasi qe nxjerrë nga rrënojat e një pallati më 26 nëntor
 • Esiela Meçaj (vazja e Dienës) u nxorr pajetë nga rrënojat
 • Roza Karanxhaj (e ëma e Dienës) mbetet nën rrënoja
 • Ajet Karanxhaj (babai i Dienës) u nxorr i gjallë

Familja Reçi shuhet, 4 të vdekur

Eduard, Dolora, Klaus dhe Kristi Reçi humbën jetën

Familja Abazi, Durrës, 2 të vdekur

 • Vëllezërit Shemsedin e Isa Abazi nga Kosova, u nxorrën të pajetë nga rrënojat e një hoteli

Familja Cara, Thumanë, 8 të vdekur

 • Albert Cara i shpëtoi tërmetit
 • Lindita Cara (vajza e xhaxhait të Albertit) u nxorr e gjallë pas 15 orësh nën rrënoja por vdiq në spital.
 • Fatmira Cara (bashkëshortja e Albertit) u nxorr e pajetë.
 • Hasan Cara (djali) u nxorr i pajetë.
 • Erisa Cara (vajza) u nxorr e pajetë.
 • Almir dhe Stela Cara (djali dhe nusja e Albertit) u nxorr e pajetë
 • Anthi dhe Sadajana Cara (xhaxhai dhe gruaja e xhaxhait të Albertit) u nxorrën të pajetë.
LEXO  Protesta kundër betonizimit të Durrësit

Familja Gregu, Thumanë, 3 të vdekur

 • Bashkëshortët Pëllumb dhe Çelike Gregu u nxorrën të pajetë nga rrënojat mëngjesin e 27 nëntorit
 • Saimir Gregu (djali) vdiq në spital pasi qe nxjerrë nga rrënojat pasditen e 26 nëntorit

Familja Çupi, Thumanë, 2 të vdekur, 1 nën rrënoja

 • Hajredin Çupi mbetet nën rrënoja në kërkim
 • Lute Çupi (bashkëshortja e Hajredinit) u nxorr e pajetë pasditen e 26 nëntorit
 • Keli Çupi (djali i Lutes dhe Hajredinit) vdiq pak pasi u nxorr nga rrënojat
 • Coli Cupi (djali i dytë) i shpëtoi tërmetit
 • Nikolin Çupi (djali i xhaxhait) i shpëtoi tërmetit

 

Lajme te ngjashme