Zbulohen emrat e kandidatëve për deputet të PD, Tirana kryesohet nga Basha

Nga Exit News
Zbulohen emrat e kandidatëve për deputet të PD, Tirana kryesohet nga Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mblodhi  Këshillin Kombëtar të hënën dhe pas përfudnimit të mbledhjes komunikoi emrat e kandidatëve për deputet.

Lista e Tiranës kryesohet nga Lulzim Basha.

Tirana

 1. Lulzim Basha
 2. Jorida Tabaku
 3. Alfred Rushaj
 4. Albana Vokshi
 5. Sali Berisha
 6. Agron Shehaj
 7. Fatmir Mediu
 8. Grida Duma
 9. Shpetim Idrizi
 10. Belind Këlliçi
 11. Vangjel Dule
 12. Mesila Doda
 13. Dashamir Shehi
 14. Flamur Noka
 15. Orjola Pampuri
 16. Aldo Bumçi
 17. Ivi Kaso
 18. Oriela Nebiaj
 19. Gent Strazimiri
 20. Mirela Tabaku
 21. Çlirim Gjata
 22. Enkeleda Sallaku
 23. Dorian Teliti
 24. Ariana Cela
 25. Taualnda Jupi
 26. Lediana Fratari
 27. Mimoza Hajdarmataj
 28. Gentian Muça
 29. Mirash Shkodra
 30. Myqerem Deliu

Kukës

Flamur Hoxha

Isuf Celaj

Shyrete Koka

Admir Sinamati

Demish Kastrati

Vjollca Omuri

Gjirokastër

Tritan Shehu

Roland Bejko

Entela Shehaj

Kosta Barka (PBDNJ)

Myszfer Elezi

Joana Qerollari

Bajram Hysa

Dibër

Xhelal Mziu

Kreshnik Collaku

Dhurata Çupi

Edmond Isaku

Luan Haka

Irini Shehu

Shaban Izvira

Denisa Vata

Jeton Kaloshi

Berat

Tomor Alizoti

Kasem Mahmutaj

Aferdita Gushi gjini

Bukar Hoxhaj

Pellumb Nako

Alketa Muakavelati

Ardit Benja

Denis Sahatcii

Ermira Arizi

Muharrem Hoxhaj

Shkodër

Helidon Bushati

Emilia Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Badeli

Zef Hila

Ludovik Hasanaj

Bardh Spahia

Nard Ndoka

Izmira Ulqinaku

Aldo Gega

Arben Gjuraj

Helga Sallaku

Hile Kola

Ermira Çobaj

Elbasan

Gazment Bardhi

Flutura Açka

Lefter Kostenja

Dashnir Sula

Eugen Isai

Zheni Gjergji

Fadil Merzheku

Qani Xhafa

Lumturi Hasa

Durim Cekrezi

Ibrahim Sako

LEXO  KQZ në Kosovë nuk certifikon listën e VV, AAK dhe Nismës

Gladiola Çala

Anila Bishqemi

Ardian Zeneli

Mehdi Shehu

Erlind Gurra

Leonard Karaj

Megi Balliu

Skender Hasa

Fier

Enkelejd Alibeaj

Eralda Tase Bano

Saimir Korreshi

Luan Baçii

Nusret Avdulla (PDIU)

Ilda Dhori

Agron Kapllanaj

Eduart Sharka paa

Shpetim Axhani

Ndricim Bali

Alketa Lugaj

Dilvaer Kamberi

Edmond Cepele

Elisabeta Rredhi

Jakup Beqiri

Ledio Kastrati

Eriselda Prishta

Roel Zoga

Leonard Peleqi

Ardian Ferro

Edi Nushi

Ledia Shehu

Korçë

Edmond Spaho

Sorina Kote

Ervin Salianji

Bledion Nallbati

Salaudin Jakupllari

Marjeta Halili

Andrea Mano

Alfred Gega

Suela Myrtellari

Anila Hysenbegasi

Arben Kambo

Nikollaq Dongu

Landi Gusho

Kico Tane

Vlorë

Bujar Leskaj

Ina zhupa

Fatjon Veizaj

Arber Agalliu

Gezim Ademaj (PDIU)

Nada Daullja

Jolio Dine

Julian Zoto

Nada Mecorapaj

Lasko Milto Nasti (PBDNJ)

Atird Hoxhaj

Alta Hazizi

Loremc Dane

Edmond Fetah

Maniola Cikuli

Hysni Sharra

Ilir Gunbardhi

Afrovita Dhimojani

Lezhë

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Zef Gjoka

Roza Hila

Xholvalin Laska

Salvador Kacaj

Durrës

Edi  Paloka

Agron Duka

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi

Ferdinand Xhaferri

Andia Ulliri

Igli Cara

Rezart Tusha

Manjola Luku

Blerina Reçi

Sean Pema

Erzen Laçi

Eriselda Kalia

Aulon Kalaja

Artjon Bajramaj

Arjeta Keçi

Armand Brahimaj

Irma Jorgoni

Edlira Devolli

Të hënën edhe PS dhe LSI prezantuan kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Lajme te ngjashme