Ambasadori i BE, Soreca thirrje për të respektuar masat kundër COVID-19

Nga Exit News
Ambasadori i BE, Soreca thirrje për të respektuar masat kundër COVID-19 soreca

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca bëri thirrje për të respektuar rregullat kundër COVID-19, në mënyrë që Shqipëria të dali nga kriza që ka krijuar pandemia.

Në një postim në Twitter, Soreca shkruan:

Ne duhet të jemi rezistent dhe të disiplinuar në luftën kundër COVID-19. Të gjithë duhet të respektojmë rregullat në fuqi për të ndihmuar të gjithë komunitetin të dalë nga kriza.

Soreca shton se delegacioni i BE do të vazhdojë të ndihmijë Shqipërinë duke lajmëruar se javën tjetër do të dorëzohen pajisjet e tjera mjekësore.

“Delegacioni i BE-së në Tiranë do të vazhdojë të ofrojë ndihmë thelbësore për Shqipërinë. Dorëzimi tjetër i pajisjeve është planifikuar javën e ardhshme

 

1 koment

  1. Cen 15 Maj, 2020 në 3:39 pm

    U kujtua edhe Zymbyli!

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme