Arrestohet një polic i FNSH pasi dhunoi dy qytetarë

Nga Exit News
Arrestohet një polic i FNSH pasi dhunoi dy qytetarë

Një punonjës policie është arrestuar të premten nga SHÇBA pasi akuzohet se ka dhunuar dy shtetas.

Mbrëmjen e së enjtes, punonjësi i policisë jashtë shërbimit është konfliktuar me një 53-vjeçar dhe djalin e tij 15-vjeçar.

“Ai i ka shkaktuar dëmtime të konsiderueshme shtetasit A.LL., 53 vjeç, si dhe frakturë në krah, shtetasit R.LL, 15 vjeç” thuhet në njoftimin e SHÇBA.

Dy ditë më parë një inspektor i policisë kriminale u arrestua për korrupsion.

Në 2020 u arrestuan 30 policë për lidhje me kultivimin e kanabisit dhe 45 për korrupsion.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>