Arrihet marrëveshja për axhendën e dialogut Kosovë – Serbi

Nga Exit News
Arrihet marrëveshja për axhendën e dialogut Kosovë – Serbi

Kosova dhe Serbia bien dakord për elementët kryesorë që do të përbëjnë procesin e dialogut mes tyre, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian.

Dakordësia është arritur në takimin virtual mes Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti me zyrtarët e latë europianë Joseph Borell dhe Miroslav Lajçak.

Lajmi është njoftuar nga Lajçak në një konferencë për shtyp.

Gjatë video-telefonatës është dakordësuar edhe rendi i ditës për takimin e rradhës mes presidentit Vuçiç dhe kryeministrit Hoti, që do të jetë në Bruksel në datën 16 korrik.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>