Basha akuzon Ramën: Nuk mbajte premtimet

Nga Exit News
Basha akuzon Ramën: Nuk mbajte premtimet

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se në 8 vite nuk ka ulur TVSH-në për produktet ushqimore bazë.

“Rama ka premtuar heqjen e TVSH-së për produktet e shportës ushqimore. A e ka mbajtur këtë premtim? Përgjigjia jo! Pas tetë vitesh Rama ka hequr TVSH-në për jahtet, por jo për produktet e shportës”, shkroi Basha në rrjetet sociale.

Rama premtoi në 2013 se do të zerojë TVSH-në për miellin, bukën, qumështin dhe vezë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme