Basha: Të ndalet dhunimi i Kushtetutës dhe provokimi për prishjen e Teatrit Kombëtar

Nga Exit News
Basha: Të ndalet dhunimi i Kushtetutës dhe provokimi për prishjen e Teatrit Kombëtar

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi se duhet “të ndalet menjëherë dhunimi i Kushtetutës & ligjit dhe provokimi për prishjen e paligjshme të Teatrit Kombëtar.”

Në një postim në Twitter, zoti Basha falenderoi eurokomisioneren Mariya Gabriel dhe organizatën Europa Nostra  për reagimet e tyre për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Eurokomisionerja Gabriel dhe Europa Nostra kritikuan vendimin e Këshillit Bashkiak për prishjen e Teatrit Kombëtar.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>