BE: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet kur palët të bien dakord për të gjitha çështjet

Nga Exit News
BE: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet kur palët të bien dakord për të gjitha çështjet

Bashkimi Europian, përmes zëdhënësit kryesor të Shërbimit për Punët e Jashtme, peter Stano ka deklaruar se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të nisë të shkruhet kur palët të jenë pajtuar për të gjitha çështjet e pazgjidhura.

Ekspertët nga Kosova dhe Serbia janë takuar të enjten në Bruksel në raundin e dytë të bisedimeve në nivel teknik, të ndërmjetësuara nga BE-ja përmes të dërguarit të posaçëm, Miroslav Lajçak.

Be konfirmoi se në axhendën e bisedimeve të së enjtes janë personat e zhvendosur dhe çështjet ekonomike, raporton REL.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>