BE ndihmë direkte për institucionet e pavarura të drejtësisë

Nga Exit News
BE ndihmë direkte për institucionet e pavarura të drejtësisë

Bashkimi Evropian, BE do të ofrojë mbështetje të dedikuar për institucionet e pavarura të drejtësisë, sipas njoftimi të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit, pas takimit me Ambasadorin e BE-së Soreca dhe kryetaren Llagami, më 22 qershor.

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka kërkuar gjithashtu edhe vazhdimin e plotësimit të vendeve vakante në Gjykatën e Lartë.

“Kënaqësi të diskutoja me kryetaren e KLGJ-së, Llagami rreth përparësive të këshillit, përparimin në Gjykatën e Lartë, hartën gjyqësore dhe ngritjen e sistemit të menaxhimit të çështjeve”, shkroi Soreca në tëitter pas takimit.

Në takim morri pjesë edhe shefja e sektorit të delegacionit të BE-së në Tiranë për ligjin dhe çështjet e brendshme Lenka Vitkova.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>