Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit

Nga Exit News
Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, KQZ certifikoi të mërkurën rezultatin e zgjedhjev etë 25 prillit. Kryekomisioneri Ilir Celibashi, në një konferencë për shtyp shpalli mandatet e secilës parti dhe koalicion të fituara në zgjedhje.

Komisioni i Ankimimeve në KQZ dhe Kolegji Zgjedhor përfudnuan shqyrtimin e ankesave të partive politike për shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve duke lënë në fuqi rezultatin e publikuar nga KQZ, në 27 prill.

Për më shumë lexoni këtu, këtu, këtu.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>