Erdogan vizitë në Shqipëri së shpejti, sipas zëdhënësit të presidencës turke

Nga Exit News
Erdogan vizitë në Shqipëri së shpejti, sipas zëdhënësit të presidencës turke

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri në muajt e ardhshëm, sipas zëdhënësit të presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın.

Zyrtari turk është takuar me kryeministrin Rama dhe në një deklaratë për Anadolu Agency është shprehur se një nga temat e bisedës ka qenë përgatitjet për vizitën e Erdogan në Shqipëri.

Kalin ka deklaruar se të dy vendet po punojnë ngushtë në tregtinë, bashkëpunimin e sigurisë dhe çështjet rajonale.

Ai gjithashtu solli në vëmendje “punën e rëndësishme” që Ankaraja kreu me autoritetet shqiptare në luftën kundër organizatës FETO, të drejtuar nga Fetullah Gylen.

Hera e fundit që Erdogan vizitoi Shqipërinë ka qenë viti 2015.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme