Greqia hap kufijtë me Shqipërinë

Nga Exit News
Greqia hap kufijtë me Shqipërinë

Greqia do të hapë kufijtë me 15 qershor për 29 vende, përfshirë dhe Shqipërinë.

Në një njoftim zyrtar, Ministria e Turizmit grek, publikoi listën e vendeve ndaj të cilave do të hapet kufiri, si më poshtë:

 1.  Shqipëria,
 2. Australia,
 3. Austri,
 4. Maqedonia e Veriut,
 5. Bullgaria,
 6. Gjermania,
 7. Danimarka,
 8. Zvicra,
 9. Estonia,
 10. Japonia,
 11. Izraeli,
 12. Kina,
 13. Kroacia,
 14. Qipro,
 15. Leros,
 16.  Liban,
 17.  Lituania,
 18. Malta,
 19. Mali i Zi,
 20. Zelanda e Re,
 21. Norvegjia,
 22. Koreja e Jugut,
 23. Hungaria,
 24. Rumania,
 25. Serbia,
 26.  Sllovakia,
 27. Sllovenia,
 28. Republika Çeke,
 29. Finlanda

Ministria pohoi se të gjithë turistët do të kontrollohen përpara se të hyjnë në Greqi dhe bëri të ditur se lista e vendeve do të zgjerohet duke filluar nga 1 korriku.

2 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme