LSI thirrje SPAK të arrestojë Ramën dhe Veliajn, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Nga Exit News
LSI thirrje SPAK të arrestojë Ramën dhe Veliajn, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Lëvizja Socialiste për Integrim, LSI u shpreh se SPAK duhet të arrestojë kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për shfuqizimin e vendimit për truallin e Teatrin Kombëtar dhe ligjin për ndërtimin e godinës me PPP.

“Gjykata Kushtetuese foli për Teatrin!! SPAK të cojë Ramën dhe Veliaj dhe të gjithë bandën e rilindjes që shkaterroi Teatrin, rrahu qytetaret në mesin e Pandemisë, përpara drejtësisë, s”ka rrugë të mesme ose ndryshe SPAK nuk ekziston fare dhe është një institucion i kapur”, shkroi në Facebook, nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili.

Ai shtoi se “Kryetari i Bashkise duhet të arrestohet në Rinas, sapo të kthehet vizita në Amerikë. Kryeministri dhe ministri i Kulturës duhet të merren të pandehur”.

Vasili paralajmëroi “asnjë veprim mbi truallin e Teatrit derisa të perfundojë çështja penale dhe të zbardhet vendimi i Gjykatës Kushtetuese”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>