Merkel në karantinë për koronavirus

Nga Exit News
Merkel në karantinë për koronavirus Kancelarja Merkel, foto ilustruese.

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vihet në karantinë pasi një mjek me të cilin ajo ishte takuar është diagnostikuar me koronavirus.

Lajmi u raportua nga zëdhënësi i saj Steffen Seibert, i cili pohoi se një doktor me të cilin Merkel qe takuar të premten ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Megjithatë Seibert siguroi se “edhe në karantinë, Kancelarja do të vazhdojë punët shtetërore”.

Vendosja në karantinë e Kancelares Merkel vjen pasi Gjermania vendosi të ndalojë grumbullimet e 2 ose më shumë personave në rrugë, kjo si masë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

Në Gjermani numërohen rreth 24 mijë persona të infektuar dhe më pak se 100 të vdekur.

1 koment

    Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

    Lajme te ngjashme