Opozita do të mbështesë të gjitha protestat e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

Opozita do të mbështesë të gjitha protestat e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

Protesta e rradhës do të mbahet në 20 Maj në orën 17:30. Lulzim Basha deklaroi se opozita do vijojë të mbështesë të gjitha protestat e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

“Shkatërrimi i teatrit nuk është fundi i teatrit, kulturës, artit dhe lirisë por fillimi i fundit të teatrit që Rama ka luajtur për 7 vjet me jetwn e shqiptarëve.”– tha ai.

Në përfundim të protestës rreth orës 19:00, Basha tha se i qëndron marrëveshjes së firmosur me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit dhe se teatri do të ndërtohet edhe njëherë ashtu si ishte.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>