PD quan farsë zgjedhjet në Universitetin e Tiranës

Nga Exit News
PD quan farsë zgjedhjet në Universitetin e Tiranës

Partia Demokratike akuzon zgjedhjet e zhvilluara në Universitetin e Tiranës si farsë që përjashtoi pjesën më të madhe të studentëve nga e drejta për të votuar.

Ish deputetja demokrate, Albana Vokshi ka akuzuar qeveinë për manipulim të zgjedhjeve dhe paracaktim të fituesve.

“U përdor e njëjta infrastrukturë partiake. Edhe kutitë e votimit ishin me logo të PS, gjë që ndalohet kategorikisht nga ligji I arsimit të lartë.”, shkruan Vokshi në Facebook.

Studentët qëndruan të grumbulluar në oborrin e Universitetit të Drejtësisë në shkelje të plotë të rregullave mbrojtëse kundër pandemisë, gjë që ndalohet sipas Akteve Normative të qeverisë.

vokshi
vokshi

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>