Presidenti dekreton katër ministrat e rinj

Presidenti dekreton katër ministrat e rinj

Presidenti Nishani dekretoi sot katër ministrat e propozuar nga Kryeministri Rama.

Kryeministri Rama në vend të ministrave të shkarkuar javën e shkuar emëroi Olta Xhaçkën Ministre e Mirëqenies Sociale, Olgerta Manastirliun Ministre e Shëndetësisë, Eduart Shalsin Ministër për Çështjet Vendore dhe Fatmirën Xhafën Ministër i Brendshëm.

Pas dekretimit nga Presidenti Nishani, pritet votimi i tyre në Kuvend.

Katër ministrat Saimir Tahiri, Ilir Beqaj, Blendi Klosi dhe Bledi Çuçi u shkarkuan me arsyen për t’ju përkushtuar fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 18 qershorit, në zonat e tyre elektorale.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>