Rama paralajmëron rritjen e gjobave për mos zbatim të masave anti-Covid19

Nga Exit News
Rama paralajmëron rritjen e gjobave për mos zbatim të masave anti-Covid19

Kryeministri Edi Rama lajmëroi rritjen e gjobave për bizneset dhe shtrëngimi e masave kufizuese për qytetarët që nuk zbatojnë masat kundër përhapjes së Covid-19. Ai njoftoi në një bisedim me gazetarët të hënën, se Policia e Shtetit dhe inspektoriatet do të sigurojë zbatimin e masave.

“Ne jemi shume të motivuar që të bëjmë gjtihcka si duhet që të mos detyrohemi të kthehemi tek masat e forta kufizuese por për ketë duhet motivim i gjithësecilit”.

Aktualisht në vend është në fuqi shtetrrethimi pas orës 22:00, mbajtja e maskës në ambjentet e brendshme dhe të jashtme, si dhe gjoba prej 1 milionë lek për bizneset që thyejnë këto masa.

Javën e fundit në vend u regjistruan mbi 1000 raste të infektuara në vend, duke shënuar shifra rekord që prej nisjes së pandemisë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>