Qeveria vendos të strehojë në hotele familjet e prekura

Nga Stafi i Exit
Qeveria vendos të strehojë në hotele familjet e prekura

Qeveria do të strehojë të prekurit nga tërmeti në hotelet e Vlorës, Durrësit dhe Tiranës.  Kryeministri Rama lajmëroi se do të nënshkruajë marrëveshje me hotelet në Durrës, Kavajë dhe Vlorë për të strehuar qytetarët që vuajtën shembjet e banesave të tyre.

“Qeveria do të nënshkruajë një marrëveshje me strukturat hoteliere të Durrësit, Kavajës dhe edhe Vlorës po të jetë nevoja, që të gjitha familjet e mbetura pa çati, të strehohen në kushte optimale”, shkruan Kryeministri  në Facebook.

Mbetet e paqartë se sa siguri ofrojnë hotelet, sidomos hotelet e Durrësit, duke qenë se 3 prej tyre u shembën duke shkaktuar disa të vdekur dhe të zhdukur.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>