Rama synon 88 mandate

Nga Exit News
Rama synon 88 mandate

Kryeministri Edi Rama prezantoi të hënën kryesuesit e listave për deputet në PS dhe shprehu objektivat e PS në zgjedhjet e 25 Prillit. Rama tha se synon 88 mandate.

Rama tha se objektiv minimal është të marrë rezultatin e 2017, pra 74 mandate, kurse maksimali 88 mandate.

Ai prezantoi synimet për mandate sipas qarqeve.

 • Tiranë 19-20 mandate
 • Durrës 8-9
 • Korçë 6-7
 • Berat 5-6
 • Vlorë 8-9
 • Elbasan 8-9
 • Fier 10-11
 • Shkodër 4-5
 • Kukës 2
 • Lezhë 3- 4
 • Dibër 3

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme