Rama takon shefen e misionit të OSBE/ODIHR Urusla Garcek

Nga Exit News
Rama takon shefen e misionit të OSBE/ODIHR Urusla Garcek

Kryeministri Edi Rama u takua më shëfen e Misionit të OSBE-ODIHR, Ambasadoren Urszula Gacek, në selinë e PS-së, të martën, pasdite. Tema e diskutimit ka qënë zgjedhjet e 25 prillit. Ambasadorja Gacek takoi të hënën edhe kryetarin e PD-së Lulzim Basha, në selinë e partisë.

Zgjedhjet e 25 prillit u fituan nga PS. Por, opozita PD dhe LSI nuk i njohin zgjedhjet. Ato shprehet se Kryeministri Rama i ka vjehdur zgjedhjet duke përdorur bandat kriminale, paratë e pista, dhe burimet e administratës.

PD ka ngritur një grup pune për gjetjen e shkeljve të kryera para, gjatë dhe pas procesit zgjedhor.

Basha, në mbledhjen e brendshme të partisë, të hënën, u shpreh se nuk do t’i njoh zgjedhjet. Ai i urdhëroi drejtuesit e degëve të mbledhin fakte për vjedhjen e votave.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>