Basha: Kam që në 2011 që e ftoj Ramën në debat, por nuk vjen

Nga Exit News
Basha: Kam që në 2011 që e ftoj Ramën në debat, por nuk vjen

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se ka që prej vitit 2011 që e fton Zotin Rama në debat, “por ai nuk ka pranuar. Në çdo moment jam i hapur për debat, por ai ka refuzuar të vijë në debat me mua”.

I ftuar në emisionin Java të Preç Zogaj, Zoti Basha akuzoi Kryeministrin se ka para për oligarkët dhe jo për qytetarët:

“Një javë pasi kishte nisur pandemia i paguan 22 milionë euro 4 oligarkëve, ndërsa për dhjetëra mijëra familje që u takon kjo shumë me VKM, 10 milion euro deri ditën e sotme”.

Gjithashtu, Zoti Basha tha se qeveria ka rritur numrin e testimeve pas kërkesave të PD-së, por sërish ato janë të pamjaftueshme:

“Natyrisht, janë rritur pasi kemi ngritur zërin pesë herë në ditë për testimet, por prapë janë të pamjaftueshme, janë të pamjaftueshme sepse nuk janë marrë mjaftueshëm kite testimi.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>