Basha premton një “qeveri për shqiptarët”

Nga Exit News
Basha premton një “qeveri për shqiptarët”

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha premtoi të enjten se  qeveria e tij do të jetë “një qeveri për shqiptarët”. Ai akuzoi qeverinë se “nuk bën asgjë për shqiptarët”, gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë ku u diskutua për pasojat e COVDI-19.

Gjatë diskutimit Basha u ndal edhe tek kriza financiare që ka shkaktuar Covid-19

Basha fajësoi qeverinw se ka keqmenaxhuar pandeminë dhe shtoi se “qeveria dhe kryeministri i kësaj pandemie zhytën familjet shqiptare në borxhe”.

Basha tha se familjet po detyrohen të marrin lekë borxh për te përballuar shpenzimet e kurimit kundër Covid-19.

“Tirana është shndërruar në një spital të madh, çdo familje, çdo shtëpi, ka të sëmurë. Ka nga ata që e paguajnë deri me jetë mungesën e mundësive financiare nga shteti”, tha Basha.

Ai akuzoi kryeministrin Edi Rama se në dy muaj  dha 2 milionë euro për inceneratorët.

“Qeveria e ka mendjen tek njerëzit, jo tek shëndeti i vetë e xhepat e saj”, tha ai.

Kreu i PD premtoi se as 25 prillit Shqipëria do të ketë nivelin më të lartë të testimeve në rajon.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme