Vokshi: PD po përgatit kallëzim penal për Ramën dhe Veliajn

Vokshi: PD po përgatit kallëzim penal për Ramën dhe Veliajn

Partia Demokratike po përgatit kallëzim penal për Kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj për shembjen e Teatrit Kombëtar. Kështu ka njoftuar ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi.

“Për të ndaluar ndërtimin, do të ndjekim çdo rrugë institucionale, te protestave, dhe jo vetëm, por nuk duhet të harrojmë çdokush, që ka marur pjesë në operacionin e një organizate të stuktuturuar kriminale , të gjitha ligjet e shkelura nga Rama, Veliaj, do të shkojnë para drejtësisë. PD është duke përgatitur kallëzim penal dhe po i drejtohemi organeve të drejtësisë lidhur me këtë”. – tha Vokshi, në emisionin “Në fokus”.

2 komente

  1. Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL. 27 Maj, 2020 në 12:42 am

    Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL.

  2. t 27 Maj, 2020 në 8:13 am

    Kallzimet dhe mbrojtjen e metejshme te demokracise i takojne me te drejte AmT.
    Pd nqs donte ta mbronte teatrin,te ishin çuar te tërë ne kembe me lulin ne krye qe ne 4 te mengjesit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme