Kryeministri bën pazar në New York ditën e protestës. Basha: Qytetarët meritojnë qeveri që kujdeset për ta

Nga Exit News
Kryeministri bën pazar në New York ditën e protestës. Basha: Qytetarët meritojnë qeveri që kujdeset për ta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzon kryeministrin Rama se nuk kujdeset për qytetarët e tij, por për veten.

Përmes një shënimi në rrjetin social Twitter, Basha ka shpërndarë dy imazhe, kontradiktore sipas tij. Një foto të marrë nga protesta e 9 dhjetorit në Tiranë dhe një tjetër që tregon kryeministrin Rama në të njëjtën ditë në një dyqan në Neë York.

Basha shoqëroi fotografitë e vendosura njëra pranë tjetrës me mesazhin se qytetarët meritojnë një qeveri që kujdeset për ta, jo për veten.

rama protesta
Fotot e shpërndara nga kryetari i PD, Lulzim Basha

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>