Rama mohon dhunën e policisë: Është sjellë si polici europiane

Nga Alba Mborja
Rama mohon dhunën e policisë: Është sjellë si polici europiane

Kryeministri Rama e ka quajtur aksionin e policisë për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe reagimin e saj ndaj protestuesve si “procedurë që ndodh kudo. Edhe në Europë e SHBA ajo nuk konsiderohet dhunë ndaj qytetarëve” tha ai.

Për kryeministrin as kjo foto nuk tregon asgjë.

Dhuna e ushtruar nga policia gjatë protestës së 17 majit

Më tregoni filmimin jo foton. Kjo  foto nuk tregon asgjë, sepse mund të jetë një moment kur neutralizohet një person si në gjithë botën.” – tha Rama teksa shihte këtë foto.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme