Zvicra lëshon urdhër ndalimi për Rezart Taçin

Zvicra lëshon urdhër ndalimi për Rezart Taçin

Policia  zvicerane ka arrestuar tregtarin e naftës Rezart Taçi, i cili po hetohet për fallsifikim dhe mashtrime financiare nga prokuroria zvicerane. Hetimi ndaj Taçit filloi që para...

Elita jonë shpirt e mendje bunker

Elita jonë shpirt e mendje bunker

Falimentimi i elitës sonë politike duket nga fakti që edhe 30 vjet pas vdekjes së Enver Hoxhës e vetmja gjë që ajo prodhon janë bunkerët...

Lideri laburist britanik citon Enver Hoxhën

Lideri laburist britanik citon Enver Hoxhën

Jeremy Corbyn, lideri i Partisë Laburiste britanike, ka cituar Enver Hoxhën në një mbrëmje festive të Krishtlindjes me anëtarët e partisë që punuan në zgjedhjet...

Erion Veliaj: Një urinim kushton 200 dollarë

Erion Veliaj: Një urinim kushton 200 dollarë

Në një tentativë qesharake për të diskredituar protestën e opozitës dhe për të treguar shqetësimin e tij të veçantë për interesin publik, Kryetari i Bashkisë...

Mesazhi i SHBA-ve për Ditën e Rinisë

Sekretari i Shtetit Amerikan, Z, John Cerry, uronë Shqipërinë për 25 vjetorin e rënies së komunizmit. “Në emër të Presidentit Obama dhe popullit amerikan, shpreh urimet...

1 121 122 123 124 125 146