Lukashenko
Pompeo dhe Lukashenko bisedojnë në telefon

Pompeo dhe Lukashenko bisedojnë në telefon

Sekretari i Shtetit në Shtetet e Bashkuara, Mike Pompeo bisedoi në telefon me liderin e Bjellorusisë Aleksander Lukashenko, për t'i dhënë fund mandatit të tij...

Macron, Lukashenko duhet të largohet

Macron, Lukashenko duhet të largohet

Presidenti i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko duhet të pranojë demokracinë dhe të largohet nga pushteti, tha Presidenti francez Macron për median franceze. Bjellorusët kanë dy muaj...

Vazhdojnë protestat masive në Bjellorusi

Vazhdojnë protestat masive në Bjellorusi

Protesta masive po mbahen në Bjellorusi kundër regjimit autokratik të Aleksandër Lukashenko. Të dielën, 100 mijë protestues u mblodhën përpara pallatit presidencial në Minsk për...

123

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>